Showerwall Niche With Led Light Strip Brushed Brass 305 x 305 x 120mm
SKU: SWP00534
Showerwall Intergrated Niche With Led Light Strip. Measuring 305mm x 305mm x 120mm In A Brushed Brass Finish.
Features & benefits
- Stylish built-in storage for all your shower must-haves.
- Slight internal slope helps water drain away easily.
- Durable stainless steel with rust-resistant PVD finish.
- Sits level with the wall — no edges or protrusions.
IDSWP00534
Kitchens & Bathrooms > Showering > Shower Panels > Showerwall Niche With Led Light Strip Brushed Brass 305 x 305 x 120mm
https://www.jewson.sbs/p/showerwall-niche-305-x-305-x-120mm-with-led-light-strip-brushed-brass-SWP00534
Showerwall Intergrated Niche With Led Light Strip. Measuring 305mm x 305mm x 120mm In A Brushed Brass Finish.
Features & benefits
- Stylish built-in storage for all your shower must-haves.
- Slight internal slope helps water drain away easily.
- Durable stainless steel with rust-resistant PVD finish.
- Sits level with the wall — no edges or protrusions.
Specifications
| Product Name | Showerwall Niche With Led Light Strip Brushed Brass 305 x 305 x 120mm |
| Product Type | Showerwall Panel Accessories |
| Manufacturer Part Number | NI305305LF |
| Range | Niches |
| Colour Family | Metals |
| Colour | Brushed Brass |
| Product Width | 305 mm |
| Product Weight | 2.8 kg |
| Product Height | 305 mm |
| Product Depth | 120 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |