Showerwall QT6 Alu Extrusion Quandrant Brushed Gold 11mm x 2450mm
SKU: SWP00566
Brushed Gold Quadrant Trim For Laminate Showerwall Panels.
Features & benefits
- Provides a 100% waterproof solution when paired with Sureseal.
IDSWP00566
Kitchens & Bathrooms > Showering > Shower Panels > Showerwall QT6 Alu Extrusion Quandrant Brushed Gold 11mm x 2450mm
https://www.jewson.sbs/p/showerwall-qt6-11mm-2450mm-alu-extrusion-quandrant-brushed-gold-SWP00566
Brushed Gold Quadrant Trim For Laminate Showerwall Panels.
Features & benefits
- Provides a 100% waterproof solution when paired with Sureseal.
Specifications
| Product Name | Showerwall QT6 Alu Extrusion Quandrant Brushed Gold 11mm x 2450mm |
| Product Type | Showerwall Panel Accessories |
| Manufacturer Part Number | SWACAEQUABRG24511 |
| Range | Quadrant Trims |
| Colour Family | Metals |
| Colour | Brushed Gold |
| Product Length | 2450 mm |
| Product Depth | 11 mm |
Delivery Information
| Next Day Delivery | Next day delivery if ordered by 10am (subject to availability and location). |
Jewson trade account customers: Free delivery on orders over £150. Orders between £100 - £150 incur a £20 delivery fee.* Guest customers: Free delivery on orders over £200. Orders between orders between £100-£200 incur a £40 delivery fee.* *Excluding VAT, fuel surcharges, Tool Hire and non-standard delivery areas.* |
| Click & Collect | Collect in 15 minutes (subject to availability and location) |